خدمات امداد خودرو شبانه روزی (24 ساعته) - شماره تماس : ۰۹۲۲۱۲۷۴۲۶۱
  • با ما تماس بگیرید

    261 74 12 922+

  • ایمیل

    info@emdad-sayar.com

  • تماس با ما
 تعمیرات برق خودرو به صورت تخصصی

تعمیرات برق خودرو به صورت تخصصی

تعمیرات برق خودرو از مواردی است که ممکن است هر راننده ای به مرور زمان با آن مواجه شود. سیستم برقی که در خودرو کار می کند، مسئول عملکرد دقیق دیگر بخش های خودرو از جمله سیستم قفل و دزدگیر، شیشه های برقی، سیستم روشنایی داخلی خودرو، رادیو، چراغ ها، سیستم ضد یخ، سانروف و غیره است. سیم و کابل های مختلفی در خودرو به کار رفته است که همگی سه بخش اصلی یعنی باتری، دینام و استارتر را به هم متصل کرده اند. این احتمال وجود دارد که این سیستم به هر علتی دچار اختلال شود. پارگی کابل و سیم ها عملکرد صحیح سیستم برقی را دچار اختلال می کند و نیاز به تعمیرات برق خودرو واجب می شود.

چگونگی عملکرد و تعمیرات برق خودرو

درون باتری مایعی وجود دارد که نیروی برق مورد نیاز برای اجزای الکترونیکی خودرو را فراهم می کند. دینام علاوه بر تامین برق مورد نیاز برای اجزای الکترونیکی خودرو، شارژ مجدد باتری را هم انجام می دهد. استارتر نیز در این سیستم نقش بزرگ ترین مصرف کننده برف خودرو را ایفا می کند و احتراق مورد نیاز برای به حرکت درآمدن خودرو را تولید می کند و خودرو را به حرکت وامی دارد.
هر گونه نقص یا پارگی در بخش های مختلف سیستم برقی خودرو باعث می شود که خودرو عملکرد مناسبی نداشته باشد. از این رو باید این سه بخش اصلی را در سیستم برقی به صورت مرتب مورد بررسی قرار دهید تا نیاز به تعمیرات برق خودرو پیدا نکنید.

نکاتی در خصوص مراقبت از سیستم برقی خودرو

اگر همیشه سیستم برقی خودرو را تمیز نگه دارید، عمر طولانی تری خواهد داشت. سیم و کابل ها در زیر کاپوت نقاط اتصالی دارند که احتمال زنگ زدگی و جمع شدن زباله در آن جا بسیار زیاد است. سیم و کابل ها را هر چند وقت یک بار به دقت بررسی کنید تا کاملاً در مکان درست خود قرار گرفته باشند و با گیره های مخصوص در جای خود قرار بگیرند.
اجزای برقی خودرو را هر چند وقت یک بار تمیز کنید. در این صورت خودروی شما عملکرد مناسبی خواهد داشت. علاوه بر تمیز کردن این بخش از خودرو، باید یک سی نکات را در زمان استفاده از خودرو مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال زمانی که موتور خودرو روشن می شود اگر بخش های دیگری مانند کولر، سیستم صوتی و بخش های دیگر روشن باشند، فشار زیادی روی موتور و سیستم برقی خودرو وارد می شود و سریع تر به تعمیرات برق خودرو نیاز پیدا خواهید کرد.

هزینه تعمیرات برق خودرو چقدر است؟

تعمیرات برق خودرو هزینه هایی را در بر دارد. با توجه به این که سیستم برق خودرو شامل موارد مختلفی است و سیستم های مجزایی را در بر می گیرد که ممکن است آسیب مربوط به هر کدام از این قسمت ها باشد. از این رو بسته به این که کدام بخش از سیستم دچار آسیب شده است و آسیب آن تا چه اندازه است، هزینه تعمیرات برق خودرو متفاوت است.
تعمیرات برق خودرو ممکن مربوط به بخش های اصلی باشد که در این صورت هزینه زیاد است ولی این احتمال نیز وجود دارد که اتصال در دو سیم وجود داشته باشد که با تعویض این سیم ها عملکرد اتومبیل به حالت سالم برگردد و هزینه بسیار کمی را به همراه داشته باشد. از این رو هزینه تعمیرات سیستم برق خودرو می تواند در طیف وسیعی قرار گیرد و فاکتورهای مختلفی نیز بر روی آن تاثیر می گذارند.
البته باید بدانید در صورتی که از مراکز معتبر و تخصصی برای این کار بهره ببرید، قطعاً هزینه هایی که پرداخت می کنید متناسب با کاری است که انجام گرفته است و هزینه اضافه بر خدمات از شما دریافت نمی شود.

تعمیرات برق خودرو توسط چه افرادی انجام می گیرد؟

اگر به هر علتی برق خودروی شما دچار مشکل شد، باید سریع تر آن را به یک فرد متخصص در این زمینه نشان دهید. دقت داشته باشید که اتصالات برقی ممکن است حتی به آتش گرفتن خودرو منجر شود و خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. از این رو توجه به سلامت برق خودرو و سیستم وابسته به آن اهمیت بالایی دارد.
برای این که بتوانید تعمیرات برق خودرو خود را به نحو احسن انجام دهید باید آن را به مراکز معتبر بسپارید تا بتوانند تمام بخش های آن را بررسی کرده و با عیب یابی دقیق اقدام به تعمیر بخش آسیب دیده کنند.
ممکن است نیاز باشد تعمیراتی اساسی روی خودرو انجام گیرد یا سیم کشی خودرو تعویض شود. اگر به قطعه خاصی نیاز باشد مراکز معتبر به شما اطمینان می دهند که قطعات استفاده شده بر روی خودرو کاملاً اصل است تا عملکرد مناسبی داشته باشد.
افرادی که در این مراکز به عنوان تعمیرکار برق ماشین فعالیت می کنند تمام قسمت های خودروهای مختلف را می شناسند و از این طریق می توانند یک تعمیرات اساسی را برای شما انجام دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع