خدمات امداد خودرو شبانه روزی (24 ساعته) - شماره تماس : ۰۹۲۲۱۲۷۴۲۶۱
 • با ما تماس بگیرید

  261 74 12 922+

 • ایمیل

  info@emdad-sayar.com

 • تماس با ما
 تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین چگونه است؟

تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین چگونه است؟

تعمیرات گیربکس اتوماتیک مختص خودرو هایی است که دنده  اتوماتیک هستند. معمولاً خودروهای با کیفیت و مدل بالا برای راحتی رانندگان، گیربکس های دستی را کنار گذاشته اند و با دنده یا گیربکس اتوماتیک کار می کنند. در گذشته خودروهایی مانند بنز، بی ام و، لکسوس و غیره خودروهای اتوماتیک را وارد بازار می کردند ولی در سال های اخیر تعداد خودروهای دنده اتوماتیک بسیار زیاد شده است.
گیربکس بخش مهم خودرو است که برای انتقال قدرت از موتور خودرو به چرخ ها مورد استفاده قرار می گیرد. با تعویض دنده در خودروهایی که دنده دستی داشتند، به خودرو این اجازه را می داد که در دورهای یکسان به سرعت بالاتری برسد؛ اما گیربکس های اتوماتیک به صورت خودکار و با توجه به شرایط خودرو، این کار را انجام می دهند و کار راننده را بسیار راحت می کنند.

تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین

نگهداری از گیربکس اتوماتیک خودرو و افزایش عمر آن
سازندگان خودرو توصیه می کنند که هر چند وقت یک بار گیربکس اتوماتیک خود را به یک کارشناس و تعمیرکار حرفه ای نشان دهید تا مشکلات احتمالی را پیدا کند و آن ها را رفع کند. از همان ابتدا بازه زمانی مشخص شده برای نگهداری از گیربکس اتوماتیک و سرویس آن را مورد توجه قرار دهید تا سر وقت این کار را انجام دهید. سرویس معمولی که برای بی نیاز شدن از تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین باید انجام دهید شامل موارد زیر است.

 • بیرون آوردن مخزن روغن
 • پاک کردن براده های آهن موجود در مخزن
 • تمیز کردن کامل مخزن
 • تعویض واشر و فیلتر مخزن
 • روغن گیری تازه برای گیربکس اتوماتیک

اگر این سرویس را به صورت دوره ای انجام دهید خودروی شما عمر طولانی تری خواهد داشت و نیازمند تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین خود نمی شوید.
یکی دیگر از کارهایی که برای جلوگیری از خراب شدن گیربکس باید انجام دهید، این است که دنده را روی D بگذارید و اجازه دهید گیربکس خودش کار کند در این مواقع محاسبه وزن و سرعت به خوبی انجام می شود و دور موتور ایده آل انتخاب می شود. تعویض دنده به صورت دستی و مداوم به گیربکس های اتوماتیک آسیب وارد می کند.
علاوه بر این زمانی که قصد دارید دنده R یا دنده عقب بگیرید، باید اجازه دهید خودرو کاملاً متوقف شود بعد از D به R بروید تا به گیربکس آسیب وارد نشود.

تعمیرات گیربکس اتوماتیک خودرو چه مواقعی مورد نیاز است؟

نگهداری از گیربکس اتوماتیک

اگر سالهاست که از خودروهای اتوماتیک استفاده می کنید، احتمالاً نکاتی در مورد عملکرد مناسب یا نیازمند تعمیر آن می دانید؛ اما در صورتی که جزو افرادی هستید که اخیراً به جمع دارندگان خودروهای اتوماتیک پیوستید، باید بدانید کوچک ترین خللی در عملکرد گیربکس اتوماتیک می تواند به دیگر بخش های خودرو آسیب های جدی وارد کند و باید سریع تر مورد بررسی قرار گیرد.
مشکلات اصلی که نیازمند تعمیرات گیربکس اتوماتیک ماشین است شامل مواردی مانند زوزه کشیدن گیربکس، خلاص شدن، تقه زدن، گیر کردن دنده در حالت پارک، گاز اضافه خوردن گیربکس، لرزش خودرو هنگام حرکت و غیره است. اگر متوجه شدید گیربکس خودروی تان مانند قبل کار نمی کند بهتر است هر چه سریع تر آن را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید تا مشکل برطرف شود. گیربکس نقش حیاتی در انتقال قدرت خودرو دارد و در صورتی که به درستی عمل نکند به مرور فشار زیادی را به موتور خودرو وارد می کند و این عامل به موتور نیز آسیب می زند. از این رو باید سریع تر تعمیر شود تا هزینه های بیشتری در آینده بر دوش تان گذاشته نشود.

تعمیرات گیربکس اتوماتیک خودرو توسط چه کسی باید انجام گیرد؟

این روزها مدل های مختلفی از گیربکس های اتوماتیک بر روی خودروهای مختلف سوار شده است که هر کدام نیز دارای نحوه عملکرد مختص خود است. از این رو برای تعمیر گیربکس خودروی اتوماتیک ماشین باید سراغ افرادی بروید که تخصص کافی در این زمینه دارند و می توانند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند. همانطور که گفته شد وظیفه ای که گیربکس در خودرو بر عهده دارد بسیار مهم است و نباید به آن بی توجه بود. شاید یک تعمیرکار نابلد خودرو را سالم به شما تحویل دهد و در وهله اول به خوبی کار کند ولی اگر کار تعمیر به درستی صورت نگرفته باشد، قطعاً پس از مدتی مجبور می شوید باز هم به سراغ تعمیرکاران بروید و این بار هزینه های بیشتری پرداخت کنید.
برای تعمیرات گیربکس اتوماتیک مراکز معتبری را پیدا کنید که سابقه ای خوب در این زمینه دارند و بهترین تکنسین را برای تعمیر خودرو آموزش داده اند. همچنین این افراد باید بخش های مختلف انواع گیربکس را بشناسند و بتوانند به راحتی عیب یابی های لازم را انجام دهند. در این صورت پس از تعمیر گیربکس خودرو، عملکردی مناسب از آن می بینید و نگرانی از بابت خراب شدن و کارایی پایین آن پس از تعمیر نخواهید داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع