خدمات امداد خودرو شبانه روزی (24 ساعته) - شماره تماس : ۰۹۲۲۱۲۷۴۲۶۱
  • با ما تماس بگیرید

    261 74 12 922+

  • ایمیل

    info@emdad-sayar.com

  • تماس با ما
 نکاتی که در مورد تعویض باتری ماشین باید بدانید

نکاتی که در مورد تعویض باتری ماشین باید بدانید

باتری خودرو برق مورد نیاز برای بخش های مختلف خودرو را تأمین می کند. از این رو زمانی که عملکرد آن دچار اختلال می شود باید نسبت به تعویض باتری ماشین اقدام کرد. مهم ترین وظیفه ای که باتری در خودرو به عهده دارد، روشن کردن و راه اندازی موتور است. استارت با انرژی الکتریکی که از باتری می گیرد، میل لنگ را به چرخش در می آورد و موتور خودرو را روشن می کند. در صورتی که باتری ضعیف شده باشد نمی تواند این مراحل را به خوبی طی کند و خودرو روشن نمی شود. از این رو بدون باتری سالم، خودرو عملکرد خود را به درستی انجام نمی دهد. البته باتری وظایف دیگری هم بر عهده دارد. برای این که نیازمند تعویض باتری ماشین نشوید باید نگهداری از آن را در اولویت کار خود قرار دهید.

نگهداری از باتری خودرو و عوامل مخرب آن

برای این که بدانید وضعیت باتری خورویتان در چه شرایطی است، هر چند وقت یک بار آن را بررسی کنید یا از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. خودروی در حال حرکت تکان های زیادی دارد و این امر ممکن است سبب شود تا صفحات سربی درون باتری که آسیب پذیر هستند، بشکنند. از این رو باید بررسی کنید که باتری توسط گیره ها به صورت کامل به بدنه خودرو محکم شده است و در زمان حرکت جابجایی زیادی را تحمل نمی کند.
اگر باتری در دماهای بسیار بالا یا پایین قرار گیرد، قطعاً دچار آسیب می شود؛ زیرا تحمل این دماها برای آن مشکل است. از این رو سعی کنید خودروی خود را در این شرایط قرار ندهید.
سیستم شارژ خودرو را بررسی کنید. اگر این سیستم به درستی کار نکند پس از شارژ کامل باتری شارژر قطع نمی شود و باتری خودرو آسیب می بیند.
از عوامل مخربی که باید به آن دقت داشته باشید تا نیازمند تعویض باتری ماشین نشوید، اتصال دو سر مثبت و منفی باتری به همدیگر است. اتصال کوتاهی که در این مواقع اتفاق می افتد باعث می شود تا باتری آسیب شدید ببیند و نتواند الکتریسیته تولید کند.

چه موقع نیاز به تعویض باتری ماشین دارید؟

باتری های خودرو انواع مختلفی دارند. باتری هایی که اسید – سربی هستند، معمولاً به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهند؛ اما باتری های خشک یک دفعه خراب می شوند. هنگامی که خودرو استارت نمی خورد این عامل نشان می دهد که باتری خودرو دچار مشکل شده است و یکی از بارزترین عواملی است که نشان می دهد نیاز به تعویض باتری ماشین خود دارید. البته قبل از تعویض باتری باید بررسی کنید که مشکل از سیستم شارژ موتور است یا باتری به خوبی کار نمی کند.
بر روی باتری های خشک یک نشانگر قرار گرفته است که به راننده نشان می دهد باتری سالم است یا نه. تا زمانی که رنگ نشانگر سبز است نیازی به تعویض باتری ماشین نیست و می توانید از آن استفاده کنید؛ اما زمانی که رنگ نشانگر قرمز شد باید هر چه سریع تر برای تعویض باتری خودرو اقدام کنید.
در شرایط عادی باتری عمری 4 یا 5 ساله دارد؛ اما شرایط نرمال برای خودرو معمولاً وجود ندارد و باید سریع تر از تاریخ انقضایی که برای باتری عنوان شده است آن را تعویض کنید. بهترین زمان تعویض باتری، سه سال پس از اولین استفاده است. در این زمان ممکن است هنوز هم خودرویتان به درستی کار کند و استارت بخورد ولی این احتمال وجود دارد که به ناگاه خودرو خراب شود و شما را غافلگیرکند.

تعویض باتری خودرو در مراکز معتبر

باتری ماشین همانطور که گفته شد ممکن است در طی بازه های زمانی مختلفی نیاز به تعویض داشته باشد. بهتر است برای تعویض باتری ماشین به مراکز معتبر مراجعه کنید تا از نتیجه کار راضی باشید. امروزه باتری های تقلبی که عمر بسیار کوتاه تری دارند نیز در بازار وجود دارند و ممکن است توسط افراد سودجو بر روی خودروی شما سوار شوند؛ اما در صورتی که از خدمات یک مرکز معتبر برای تعویض باتری خودرو کمک بگیرید، این مشکل به وجود نمی آیند. مراکز معتبر به شما اطمینان می دهند که باتری اصل و مرغوب را بر روی خودروی تان سوار می کنند.
علاوه بر این ممکن است زمانی که خودرویتان دچار مشکل شده است و تصور می کنید باتری آن ایراد دارد، نیازی به تعویض باتری نداشته باشید و با یک تعمیر ساده کارتان راه بیفتد. اگر به سراغ مراکز ناشناس و غیر معتبر بروید، این احتمال وجود دارد که بدون نیاز به تعویض باتری خودرو، این کار را انجام دهند تا بتوانند هزینه مازاد از شما دریافت کنند.
مراکز تعویض باتری خودرو که دارای سابقه خوبی هستند می توانند باتری مناسب برای هر خودرویی را در اختیار داشته باشند و از این طریق بتوانند در بازه زمانی کمی باتری مورد نیاز شما را پیدا کرده و بر روی خودرو سوار کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع